ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13603581
*
nr 1360 3581
Spegel
Rokokostil, 70x30 cm
Kondition: skadad
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2020
kl 19:00:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 22:03:27
1
100 kr
11/11 23:09:53
2
150 kr
13/11 01:28:44
3
200 kr
15/11 12:10:01
4
250 kr
16/11 18:55:06
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 1360 3581
Spegel
Rokokostil, 70x30 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 22:03:27 | 1 | 100 kr |
11/11 23:09:53 | 2 | 150 kr |
13/11 01:28:44 | 3 | 200 kr |
15/11 12:10:01 | 4 | 250 kr |
16/11 18:55:06 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45